Кваліфікована праця в Польщі для українців

На роботу в Польщу постійно потрібні працівники всіх професій. В основному затребувані співробітники для виконання фізичної роботи. Але також є необхідність в співробітниках з високою кваліфікацією.
Працевлаштування кваліфікованих фахівців в Польщі

Які вакансії найбільш затребувані?

На некваліфіковану працю за кордоном, зазвичай наймають іноземців. Оскільки на цю роботу не йдуть поляки чи є місця, що звільнилися з-за їх від’їзду за кордон. На ці вакансії цілком можуть претендувати українці. Розмір оплати, який не влаштовує поляка, мінімум в 3 рази більше, ніж пропонують українцям на батьківщині. Як правило, робітники, які займаються некваліфікованою працею за кордоном, ставлять собі за мету забезпечити залишену на батьківщині сім’ю, а не залишитися назавжди.

До претендентів на ці вакансії вимог до освіти і знання мови не пред’являють. Є варіанти для чоловіків і жінок. Оплата некваліфікованої праці за кордоном становить 8-10 злотих за годину.

Але якщо людина володіє польською або англійською мовою, то вона зможе займатися кваліфікованою працею за кордоном. У цій категорії найбільш затребувані фахівці наступних професій:

  • Столяр і тесля;
  • Зварювальник;
  • Штукатур;
  • Водій.

В цьому випадку для працевлаштування потрібні сертифікати, що підтверджують кваліфікацію та досвід роботи. Зате рівень зарплати вище, і становить 10-12 злотих за годину. До того ж роботодавці зацікавлені у кваліфікованих робітниках, тому згодні оплачувати працівникам житло і готові надати допомогу при оформленні дозволів на роботу і навіть з тимчасовим дозволом на проживання.


Робота для висококваліфікованих фахівців

Часом не людина шукає роботу, а робота шукає робітника. У цій категорії найбільш затребувані такі професії:

На замовлення організацій рекрутингові агентства займаються пошуком співробітників. У тому числі вони шукають кандидатів згодних на кваліфіковану працю за кордоном. Зазвичай роботодавець пропонує їм досить вигідні умови. Крім гідної оплати, страховки і житла, надається можливість перевезти з собою родину. Організації беруть на себе питання оформлення дозволів на роботу і посвідки на проживання для співробітника. Іноді в якості бонусу оплачують абонемент в спортзал, частково оплачують дитячий садок або додаткові заняття для дітей.

Але не тільки матеріальні блага залучають працівників зі сходу на кваліфіковану працю за кордоном, вони і на батьківщині гідно заробляють. Рівень життя, комфорт, стабільність і перспективи часто є визначальним фактором для еміграції. А схожість менталітетів допомагає швидше адаптуватися. На жаль, таких фахівців небагато.

Польські фахівці в сфері праці сходяться на думці, що українці, які претендують на вакансії в сфері фінансів, страхування, маркетингу та менеджменту володіють значним потенціалом. Отже, кількість українців, що працюють в цих областях буде збільшуватися з кожним роком.


Відправити резюме