Оплата праці кваліфікованих працівників в Польщі

За даними статистики, за кордоном працевлаштувалися близько 10 відсотків українців. Згідно з рядом деяких польських ЗМІ, на цей період в Польщі працює близько ста п’ятдесяти тисяч українців. Тобто 85-90% від усього населення законно працевлаштованих тут іноземців. Співгромадяни кажуть, що Польщу українці вважають за краще місце роботи, з кількох причин: неможливість знайти роботу на батьківщині і шанс заробляти тут в три рази більше. Зарплати в Польщі для українцівТакож нагадую, що поляки, дивлячись на захід, вважають, що мають дуже низькі заробітки. І вони, в більшості своїй, скаржаться. Можна легко стати на їх місце – сказати чесно, що умови життя та інші сфери практично досягли більшості держав Євросоюзу, а що стосується заробітної плати, залишається невирішеним до кінця питанням: в Європі вона залишається в розмірі 2-3 тисяч євро, а у поляків, середньостатистична становить 800-1000 євро.


Як працевлаштовані наші громадяни в Польщі?

Відповідно до даних статистики, близько 70% вакансії в аграрній промисловості, спираючись на польське джерело Dziennik Gazeta Prawnа, отримують від 500 – 800 $. Наступною сферою, яку найбільше обирають українці є – будівництво, тут заробляють від 800-1000 $. Рік за роком з українцями укладають все більше тривалих договорів в області їжі, готельної комерції, будівництва, виробництва. На сайтах присвячених працевлаштуванню ви можете побачити детальну інформацію, присвячену ціновому ставленню.


Приклади зарплат з працевлаштування в Польщі

Вид діяльності/посада Заробітня плата
работа дял Сварщика 22 зл/год.
робота для Каменяра 20 зл/1 кв.м
Коваль 12 зл/год.
Збирач редиски 5-7 зл/год.
Каменяр і маляр-штукатур 10-12 зл/год.
Плиточник 12 зл/м2
Столяр і тесля 10-15 зл/год.
Робота для Швачки 550-1000 дол.
Пекар-кондитер 8-9 зл/год.
Водій тіра 4000 зл
Робочий на м’ясокомбінаті і рибному заводі 6-9 зл/год.
вакансія Кухаря 9-13 зл/год.
Домробітниця 8-10 зл/год.

Оплата кваліфікованої праці за кордоном оцінюється по достоїнству, наприклад, зварювальник, якому пощастило отримати посаду на норвезько-польській фірмі зможе заробляти близько тисячі сімсот доларів. Оплата некваліфікованої праці за кордоном оцінюється менше, а саме від п’яти до семи злотих на годину. І та обставина, що люди згодні працювати за копійки, часто отримує заперечення і нерозуміння, польських громадян, які чітко впевнені, що через «цих» нам не згодні платити набагато більше.

При необхідності першочергового в’їзду в країну потрібно дістати мультивізу категорії D, її ви отримаєте на запрошення людини, який дає вам роботу. Першу частину року наші громадяни можуть працювати в Польщі без документів про працевлаштування. Після цього роботодавцю необхідно надати підлеглому, безпосередньо документ і ВНЖ, яку роблять відповідно в Польщі.


Відправити резюме