Працевлаштування в Польщі: огляд ринку праці

Як відомо, наші співвітчизники все частіше їдуть на роботу за кордон, адже там їхня праця цінується набагато вище, ніж на батьківщині.
Робота в Польщі для спеціалістів – оптимальний варіант, оскільки в цій країні створені найкращі умови праці. Але ось, багатьох цікавлять питання – як швидко вдасться знайти роботу, чи потрібні якісь особливі дозволи, і чи не буде там дискримінації за будь-якою ознакою?
Робота в Польщі для українців
Отже, нижче наведені відповіді, на найпоширеніші питання.

 1. Робота в Польщі для спеціалістів не потребує особливого дозволу.
  Населення країн найближчого зарубіжжя, проходять просту процедуру працевлаштування. Перші півроку, вони працюють без особливого дозволу, все що потрібно – заява від роботодавця про те, що він прийняв на роботу людину (в даному випадку іноземця) і інформація про оплату праці та посади. Після закінчення цього терміну, якщо роботодавця влаштовує його працівник, то він продовжує контракт і оформляє дозвіл на роботу за кордоном. В такому випадку працівнику не треба відволікатися на паперову тяганину, досить мати візу або тимчасовий вид на проживання.
 2. Робота в Польщі для спеціалістів – найбільш підходяще місце працевлаштування.
  Щорічно, польські роботодавці подають чверть мільйона заявок про прийняття на роботу іноземних фахівців. Перевага віддається українцям (їх більше половини), але не відстають і жителі СНД. Звичайно, це офіційні цифри. Насправді, не всі роботодавці подають заяви, більшість беруть на роботу в Польщі так би мовити «неофіційно».
 3. Роботодавці шукають фахівців у всіх галузях.
  Робота в Польщі для спеціалістів – саме те, що потрібно, адже люди їдуть туди з метою знайти не просто заробіток, а дійсно хорошу роботу, яка відповідає їх рівню – фахівець. Позитивною стороною є те, що вони то якраз і потрібні роботодавцям, оскільки в цій країні їх велика недостача. І це стосується всіх напрямків. За статистикою минулого року (якщо не брати до уваги сезонні роботи), найбільш популярним напрямком були комп’ютерні технології та медичний напрямок. І, головне, що і далі проглядається попит на фахівців цих напрямків.
 4. Немає прогресу.
  У цьому пункті і полягає весь сенс попиту на іноземних фахівців. Польське населення виживає себе як націю. Вже до 2035 року населення дуже скоротиться і тому уряд залучає нових людей. Робота в Польщі для спеціалістів стає все більш високооплачуваною.

Можна зробити висновок, що працевлаштування в Польщі – надійний і привабливий варіант. А в майбутньому, ця привабливість виросте в рази.

Відправити резюме