Робота в Польщі – Клондайк або каторга?

Польща на сьогоднішній день, як за заявами фахівців, так і за висновками статистичних організацій є лідером з міграційних процесів на ринку праці, причому варто зауважити, що дана тенденція набуває двосторонній характер, але виходячи з фактів в найближчі 15 – 20 років населення Польщі зменшиться і постаріє, працездатного населення стане значно менше і виросте попит на робочу силу.
Робота в Польщі для українців
На польському ринку праці простежується тенденція нестачі середнього робочого ланки і паралельного з нею зростання безробіття безпосередньо пов’язаного з переходом більшої частини населення на метод отримання «чорного доходу» шляхом віддаленої роботи через інтернет.

Основна частина трудових мігрантів прибувають до Польщі, з метою пошуку офіційної роботи на ринку праці Польщі, це жителі України, Росії та Білорусії, для яких уряд Польщі прийняв ряд законів про стимулювання припливу робочої сили і лояльне ставлення до міграційної політиці.

У нинішньому році, найактуальнішими на ринку праці Польщі є такі галузі:

  1. Промислове виробництво;
  2. Туристичний і готельний бізнес;
  3. Будівництво;
  4. Транспортна сфера;
  5. Сфера послуг;
  6. Легка і важка промисловість.

У вищевказаних галузях керівну і середню ланка займають представники місцевого населення Польщі або Євросоюзу, а для трудових мігрантів, виділена нижчий щабель, але останні кілька років переважають тенденції до зміни полюсів і перерозподіл умов управління.

Варто відзначити, що ринок праці Польщі потребує підживлення трудовими ресурсами і зараз зазнає кризу і брак фахівців, особливо в сфері спеціалізованих послуг, таких як доглядальниці та санітари і в будівництві, а це весь спектр спеціальностей.

Виходячи з збільшеного дефіциту робочих кадрів, спостерігається тенденція до швидкого і впевненого зростання заробітних плат, яка за період з 2014 по 2016 рік зросла в 2,6 рази.

Найдоступнішими із затребуваних вакансій на ринку праці Польщі залишаються спеціальності сфери послуг, а саме маркетологи, логісти фірми, працівники держустанов, фахівці IT, керівники секторів, менеджери банків, директора відділів, але не варто сильно радіти, тому що для отримання, навіть найпростішої посади, вам доведеться досить добре вивчити польську мову, а отримання більш прибутковою і авторитетної посади ще й підтвердження знання англійської мови.


Відправити резюме