Робота в Латвії

На жаль для українців на даному історичному етапі не завжди можна знайти роботу з гідним заробітком на батьківщині. Люди часто замислюються про роботу в більш розвинених країнах. Такою країною є Латвія. Мабуть, одним із важливих плюсів буде відсутність мовного  бар’єру між українцями і латишами в силу відомих історичних передумов.

Вакансії в Латвії


Чи є робота для українців в Латвії?

робота в Латвії

Незважаючи на те, що латиші самі скаржаться на безробіття, роботу в Латвії знайти можна. Існують абсолютно реальні вакансії і для українських громадян.

Робота в Латвії для українців знайдеться швидше, в сфері обслуговування. Розраховувати на престижну  роботу не варто. Однак, якщо ставити мету просто заробити грошей за якийсь проміжок часу – сезон або два – то можна їхати.

Українцям, які хочуть через Латвію вибратися в більш розвинену і багату країну ЄС, теж варто остерігатися. Через Латвію потрапити куди-небудь до Франції чи Німеччини легальним шляхом буде практично неможливо. Тобто, якщо ви приїжджаєте працювати саме в Латвію, то там і варто залишатися на час роботи.


Вакансії для українців в Латвії

Вакансії в Латвії не передбачені виключно для українців. Латвія без проблем приймає на роботу громадян країн колишнього СРСР. Для цієї категорії претендентів є два основних шляхи:

  • влаштуватися на роботу професійним водієм-далекобійником;
  • знайти роботу в сфері обслуговування або будівельній галузі.

Водії в Латвії заробляють, за українськими мірками, добре. Крім стандартного набору документів, здобувачеві знадобиться водійське посвідчення категорії CE і Картки тахографа.

Працівники сфери обслуговування заробляють менше. І це, скоріше, сезонна робота, ніж постійна.

Є й інші вакансії в Латвії, на які можуть розраховувати українці. Це лікар-стоматолог, працівник сфери фармації, будівельної сфери або сфери комп’ютерних технологій.


Як виїхати до Латвії і працевлаштуватися там?

За новими законами українські громадяни не можуть в’їхати в Латвію без запрошення на роботу. Простіше – без цього запрошення не дадуть робочу візу.

При отриманні ж робочої візи, український громадянин повинен мати при собі такі документи для працевлаштування:

  1. документ, що засвідчує особу;
  2. віза;
  3. дозвіл на робочу діяльність.

* Роботодавець при необхідності може запросити диплом або інший документ, що підтверджує кваліфікацію майбутнього працівника.

За законами Латвії Ви повинні будете укласти трудовий договір з роботодавцем.

Є ще один спосіб залишитися в Латвії на роботі. Для цього можна приїхати по туристичній візі. Знайшовши підходящу вакансію в Латвії, український громадянин може звернутися в міграційну службу, де йому замінять туристичну візу на трудову.

Важливо знати:

  • роботодавець зобов’язаний надати перевагу здобувача з латишськім  громадянством іноземцю, якщо після подачі оголошення про вакансію не минуло 30 днів;
  • в Латвії буде складно знайти роботу без знання латишської  мови, виключення робота  домашнього персоналу.

Відправити резюме