Як працевлаштуватися за кордоном

Економічна ситуація, яка склалася в Україні після революції, змушує українців шукати працевлаштування за кордоном. Причинами цього стали: низька заробітна плата, зменшення кількості робочих місць, висока інфляція. Працевлаштування за кордономЗгідно статистичного дослідження кількість трудових мігрантів наближається до 3 мільйонів, але цей показник може бути набагато вище. Незважаючи на складні політичні відносини майже половина мігрантів їде в Російську Федерацію. В першу чергу – це пов’язано з відсутністю візового режиму, а також легкою адаптацією через схожість культур, мов і менталітету. До того ж українці мають можливість безперешкодно перебувати на території Росії до 90 днів. Ще одним плюсом можна вважати те, що росіяни без проблем працевлаштовують українців на висококваліфіковану роботу, на відміну від країн Європи.

Серед європейських країн більш привабливою є робота в Польщі, Італії, Фінляндії, Чехії та Португалії.


Найпопулярніші напрямки працевлаштування за кордоном

В основному українці їдуть в інші країни на важкі, низькооплачувані (для європейських країн) роботи. Найпопулярнішими можна вважати:

  • професії пов’язані з будівництвом;
  • сезонна робота в сільському господарстві;
  • сфера послуг, такі професії, як: офіціанти, покоївки в готелях, гувернантки;
  • великою популярністю користуються професії легкої промисловості, в основному швачки і пакувальники;
  • Російська Федерація вабить різноманіттям професій добувної промисловості, де роботи проводяться вахтовим методом.

Більшість бажаючих працювати за кордоном звертаються за допомогою до спеціалізованих агентств, але є українці, які самі шукають роботодавця або за допомогою друзів і знайомих. Звичайно ж, кожен для себе повинен визначити, чи варто звертатися за допомогою до агентствам або ж все робити самому. В першу чергу, щоб отримати роботу в європейських країнах, потрібно отримати робочу візу категорії «D». Дана віза надає можливість легального працевлаштування, а також позбавляє будь-яких проблем з перетином митниці. З такою візою ви маєте право провозити з собою необхідну кількість багажу, будь то звичайні речі або спеціальне обладнання, необхідне для роботи.

Також, маючи робочу візу категорії «D», ви отримаєте можливість подорожувати по всіх країнах Європейського Союзу, головне, за 90 днів повернутися в країну, котра видала вам візу.

Все ж, щоб убезпечити себе від проблем з реєстрацією документів, а також можливої відмови у видачі візи, радимо звернутися в спеціалізовані агентства.

Відправити резюме