Як в Україні зустріли період сезонних робіт

Як завжди, літній сезон в Україні приносить додаткову можливість заробити. Згідно з дослідженням, кількість робочих вакансій в кінці весни збільшилася на 20%, але, в свою чергу, суттєво знизилася кількість бажаючих знайти роботу.
Сезонна робота в Польщі


У яких сферах простіше знайти сезонну роботу?

  1. Як очікувалося, величезна кількість вакансій простежується в сфері туризму, а саме вакансій, пов’язаних з роботою в готелях і ресторанах. Така активність пов’язана з початком сезону відпусток, відкривається багато готелів, а також туристичних баз, санаторіїв і баз відпочинку, які працюють сезонно, тільки в літній період. Також, слід зазначити, що суттєво збільшили кількість вакансій в ресторани і кафе, так як з відкриттям літніх терас збільшується потреба в персоналі.
  2. Істотно збільшився попит на працівників автомобільних перевезень, це, звичайно ж, пов’язано з туристичними потоками. Покращення погодних умов сприяло розвитку будівництва, власне з цим пов’язано збільшення вакансій, пов’язаних з будівельними професіями. Особливим попитом на ринку праці користуються студенти, готові піти працювати на короткий термін за відносно невеликі гроші.
  3. Виглядає дивно збільшення попиту на IT-фахівців, але швидше за все це не пов’язано з сезонністю, так як в сфері комп’ютерних технологій постійно простежується збільшення вакансій.

Фахівці відзначають, що кількість вакансій суттєво зменшилася в сфері фінансів, консалтингу та менеджменту. А в сфері маркетингу, інформаційних технологій і сфері адміністрування, простежується традиційно високий попит.

Дивно те, що найбільший приріст вакансій простежується в західних областях, які не виділяються літніми курортами. У свою чергу, в південних областях можна побачити негативну динаміку, швидше за все, власники туристичних баз і санаторіїв шукають працівників з західної України, з огляду на тамтешній високий рівень безробіття.

Відправити резюме