Які існують варіанти закордоннї праці для українця

Якщо українець вирішив знайти сезонну роботу за кордоном, то проблем з вакансіями він не зустріне. Звичайно ж, не всі вони будуть відповідні, але різноманітність країн і можливих професій надає непоганий спектр варіантів для вибору.
Куди поїхати на заробіток


Працевлаштування в Російській Федерації

Так як між Україною і Росією не передбачений візовий режим, ця країна є пріоритетною для українців, навіть не дивлячись на складну політичну ситуацію. Вам безперешкодно дозволено працювати до трьох місяців, після закінчення яких потрібно повернутися на батьківщину. Після короткого перебування в Україні, знову можна сміливо їхати працювати 90 днів. Але є інший варіант, якщо роботодавець згоден, він може поставити вас на міграційний облік, заплативши невелику суму за реєстрацію і кожен день вашого перебування на території Росії.

Найбільш популярними професіями можна вважати будівництво. Вакансії, пов’язані з цією сферою, складають близько 70%. Можливо також працевлаштування в сфері механізованих робіт, машинобудівної промисловості та розробки покладів корисних копалин.

Але потрібно бути уважним, так як існує ймовірність шахрайства. Найчастіше створюється фіктивна фірма, через яку ви працюєте, а при закінченні договірних зобов’язань, вона просто перестає існувати.


Працевлаштування в Польщі

Влаштуватися працювати в Польщі привабливо тим, що згідно з польським законодавством передбачена спрощена система видачі робочої візи. Так, при наявності запрошення від роботодавця, ви маєте право отримати візу на рік, при цьому півроку ви маєте право працювати в Польщі, а півроку повинні провести на батьківщині.

Якщо ви шукаєте сезонну роботу за кордоном, то вам потрібно саме в Польщу, де можна знайти роботу в сільському господарстві, будівництві і на промисловому виробництві. Також існує варіант постійної роботи, найбільш популярні і високооплачувані – робота бетонників і зварювальників. Так як більшість висококваліфікованих лікарів їдуть працювати в Західну Європу, в Польщі існує дефіцит медиків.


Працевлаштування в Чехії

Сезонну роботу за кордоном, в Чехії ви не знайдете. Зате вам нададуть можливість роботи за професією. Згідно з чеським законодавством, є можливість отримання зеленої карти, яка надає право працювати в Чехії до 2 років. Найбільш затребувані професії – доктора, маляра, кухаря. Але існує проблема, якщо роботодавець відмовляється від ваших послуг, доведеться повернутися на батьківщину.


Працевлаштування в Португалії

Португалія не сама привітна країна для українців. Отримати роботу там можливо тільки за відсутності бажаючих португальців або жителів ЄС на вакансію. Також португальські роботодавці надають тільки важку низькооплачувану роботу.

Існують варіанти працевлаштування в Італії, Великобританії, США, Канаді, Норвегії, Фінляндії, але вони більш проблемні для отримання візи.


Відправити резюме