Німеччина є привабливою країною для трудової міграції. Приїжджають до цієї держави щороку люди з усього світу. Навчання і робота в Німеччині є основними причинами для міграції. Щоб приїхати в цю країну, необхідно правильно оформити певні документи.
Віза для пошуку роботи
Існує особливий вид візи, яка оформляється іноземним громадянам для можливості пошуку роботи на території Німеччини. Коли мігрант отримав таку візу, він може відправлятися в Німеччину і шукати роботу протягом шести місяців. Проте для того, щоб знайти роботу і жити в країні необхідно:
- Мати диплом про вищу освіту.
- Володіти певною сумою грошових коштів на той період, поки не буде знайдена робота.
- Подати клопотання для отримання Блакитної карти ЄС. Оформляється така карта в тому випадку, якщо іноземний громадянин знайшов роботу.
Голуба карта видається висококваліфікованим фахівцям, які знайшли роботу за професією в Німеччині. Така карта дає безліч привілеїв. Завдяки такому документу можна набагато швидше отримати право на тривале перебування в даній країні.
Студентська віза
Приваблює іноземних громадян не тільки робота в Німеччині, а й навчання. Приїжджають в цю країну не тільки для заробітку коштів, але і для отримання освіти. Рівень освіти в цій державі дуже високий, а це означає, що студенти отримують необхідні знання, які знадобляться їм у професійній діяльності. Після завершення навчання в Німеччині, іноземні студенти можуть:
- Залишатися в країні до 18 місяців з метою пошуку роботи за кордоном, яка відповідала б отриманій кваліфікації. В такому випадку робота в Німеччині стає ще доступніше.
- Розглядатимуться студентами можуть навіть найбільш високооплачувані вакансії. Можливостей у іноземного громадянина в цьому випадку дуже багато.
Експерти нагадують, що спрощується міграція не тільки для кваліфікованих фахівців, а й для їхніх родичів. Якщо іноземний громадянин має диплом про вищу освіту, він може влаштовуватися навіть на саму високооплачувану роботу, а його родині не доведеться складати іспит, який визначає рівень володіння німецькою мовою. Як тільки іноземний громадянин отримує блакитну карту ЄС, його можливості збільшуються.